Merhabalar,bugün size karşılaştığım bir hatanın çözümünü yayınlamak istiyorum.Hata cidden bir baş belası bunu söylemek istiyorum , çok uğraştırdı.Çünki error on line 4 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document hatası bir çok nedene bağlı olarak gelişiyor malasef.Say say bitmez hatanın çeşitleride değişebilir ben 4 at column olarak yaşadım ama kimisi 1’de yaşar değişiklik gösteriyor.Hatanın nedeninede gelirsek genelde sunucu taşıma işlemlerinden sonra bu hata çıkıyor.Gene neden diye sorucak olursanız inanın bende bilmiyorum.Anlaştığım firmayla görüştüğümde bizden kaynaklı sorun olmadığını söylediler.

Eklenti ile çözümü fix-rss-feed

fix-rss-feed.zip

Dosyamızı yukarıdan indirip kuruyoruz.Yanlız şunu belirtmek isterim bu verdiğim eklentiyi her yerde bulamassınız.Bulursunuz fakat çalışmaz işe yaramaz verdiğim eklentiyi yabancı bir sitede paylaşılmıştı şans eseri rasladım iyikide raslamışım.

Kullanım:

Eklentiyi kurduktan sonra ayarlar bölümünden fix-rss-feed’e basın daha sonra fix wordpress rss butonuna basın.

 

Soru-Cevap Platformu

Yorumlar

  1. ahmet

    Benim sitenin sitemap.xml sinde

    error on line 11 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document

    bu hatayı veriyor feed çalışıyor bu nasıl hallederim eklentiyi kurdum çalıştı eklenti ama sitemap.xmldekini etkilemedi.

  2. yeni

    bahsettiğiniz eklentiyi wordpress panelden arama yaparak ekledim fakat dosya yazma izni vermediği için buton çalışmadı. Verdiğiniz linkten indirince sorun çözüldü. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir