dll-icon

Merhaba arkadaşlar,daha önce “Age Of Empires 2” şu konumuzda çözüm sonrası bir hata olduğunu fark ettik çözümü için biraz durduk,sorun sadece eksik dll dosyasından kaynaklı sözü uzatmadan çözümümüze geçelim.Çözüm tüm twitchsdk_32_release.dll hataları için geçerlidir.

twitchsdk_32_release.dll Hatası Çözümü

Öncelikle dosyamızı indiriyoruz ;
twitchsdk_32_release.dll İndir

Şimdi kurulum için öncelikle

 • Oyun veya programımızın kurulu olduğu dizine indirdiğimiz dosyayı kopyalıyoruz.

Daha sonra burası önemli

Aşadığa verilen konumlara kendinize uygun şekilde  twitchsdk_32_release.dll dosyasını kopyalayın

 • Eğer Windows 95,98, kullanıyorsanız şu konuma = C:\Windows\System
 • Eğer Windows 2000 & NT Kullanıyorsanız = C:\WINNT\System32
 • Eğer Windows XP,Vista, or Windows 7 kullanıyorsanız = C:\Windows\System32
 • Eğer  Windows 64-bit, şu konuma kopyalamız gerekli -> C:\Windows\SysWOW64\

Eğer kopyaladıktan sonra çalışmaz ise ;

Windows 7 için arama yerine “CMD” Windows 8 için sağ menüden arama yerine “CMD”yazın açılan sayfaya regsvr32 twitchsdk_32_release.dll yazınız.

İyi günler

Soru-Cevap Platformu

Yorumlar

    1. Enes Aydın

     Dll dosyasını attıktan sonra.Dll hatası için bilgisayarızını yeniden başlatabilirsiniz. Eğer sorununuz çözülmesse tekrar yardım bölümünü uğrarsanız seviniriz.

   1. Lokman

    C:/WINDOWS/SYSTEM32/twitchsdk_32_release.dll programı Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor. Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun. Hata durumu:0xc0000007b BU HATAYI ALIYORUM HERŞEYİ DENEDİM NE YAPABİLİRİM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

    1. Muhammet Ali

     Merhaba Lokman,
     Sizin icin onerebilecegimiz en iyi cozum yolu Baslat menusune giderek “cmd” yazarak Komut Penceresine yonetici olarak erisin. Daha sonra gelen pencereye

     sfc /scannow

     yazip enter ile onaylayin, islemin bitmesini bekleyin ve bilgisayarinizi yeniden baslatin.
     Iyi gunler.

 1. Furkan

  sa kardeş Don’t starve oynamak istiyorum ama böle bir hata veriyor
  dontstarve.exe Bozuk Görüntü
  twitchsdk_32_release.dll uygulaması veya DLL’si, geçerli bir windows bellek görüntüsü değil. Lütfen yükleme disketinizdekiyle karşılaştırın.

  1. Erdem Turunç

   Merhaba Furkan,

   Kullandığın crackten kaynaklı bir problem gibi duruyor.Crackını değiştirip konuda verilen dll dosyasını ilgili konuma atarsan hatadan kurtulmuş olursun.(Crack dosya paylaşımı yapamıyoruz o yüzden dosyayı veremiyorum.)

  2. eyüp

   Furkan kardeş bende de aynı sorun var giderebildin mi saatlerdir girmediğim site kalmadı.. Çözüm bulduysan destek verebilir misin?

 2. Onur

  merhaba
  age of empires 2 hd oynamak istiyorum fakat açmak istediğimde twitchsdk_32_release.dll hatası alıyorum dediklerini harfiyen yaptım bu seferde uyum sorunu veriyor ?

  1. Erdem Turunç

   Merhaba Onur,oyuna sağ tıklayıp özellikler diyin uyumluluk sekmesinden windows 7’yi veya xp’yi seçin.İlla birinde çalışacaktır

 3. mert

  c:/windows?stem32?twitchsdk_32_releasee.dll programı windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor.programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yüneticinize veya yazılım satıcısına başvurun.hatadurumu:0xc00007b.

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar,32 bit ile çalışan bir oyun üzerinde bu hatayı aldıysanız uygulamaya çalışırsanız ve sisteminiz 64 bit ise bu tarz bir uyarı verebiliyor,dosyayı atıp bırakın regedit işlemini yapmayın.Kullandığınız oyun veya hangi program belirtebilirmisiniz ?

 4. Alper

  Merhaba, bende bu hatayı aldım. Ancak bende tuhaf olan bu hatayı oyunu birkaç hafta oynadıktan sonra almak oldu. Birkaç hafta sorunsuz oynadıktan sonra bu hatayı aldım. Şimdi de bir çözüm bulamıyorum. dosyayı oyun klasörünede attım systemwow64 e de attım ancak birçok kişiyle aynı hatayı veriyor. Bide bunları durup dururken yaşayınca geriliyorum kaç zaman hatasız oyna sonra birden aklına gelsin ben bu çocuğu bu aralar çıldırtmıyorum bişeyler yapmak lazım desin.

  1. Muhammet Ali

   Merhaba Alper,
   Hatanın çözümü doğrudur, ancak siz bu süreç içinde dll (kütüphane) dosyalarınızda bir değişiklik yapmış durumunda olabilirsiniz, bilerek yada bilmeden yüklediğiniz programlar sorun çıkartıyor olabilir. Dll dosyalarınızı kontrol etmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir