Android_logo_512pxIVDa1

Merhabalar Android kullanıcıların şikayetçi olduğu bir konu daha Android.process.acore hatası,dilinize tercuman oluyim, tam bir baş belası biliyorum bizzat hatayı yaşamış biri olarak.Hatanın kaynağını çözmüş değilim fakat çeşitli çözüm yolları var.Bunları deneyin ama önce kendim nasıl çözdüm onu bir anlatayım.

İlk olarak şu işlemi denemenizi istiyorum hotmail’i silin biraz garip gelebilir ama hotmail uygulamasını telefonunuzdan silin.

Ben bu şekilde hallettim fakat değişik çözüm yollarıda var bundan konuşalım birazda

Aşağıdaki her madde çözüm yoludur.Nedenleri ve sebepleriyle belirtiyorum ona göre hareket ederseniz daha kolay çözebilirsiniz.

  1. Hatayı aldıktan sonra telefonunuzu Türkçe dilinde değilde İngilizce dilinde kullanmayı deneyin(Bazı kaynaklarda işe yaradığından söz ediliyor)
  2. Uygulamalarınızın ön belleklerini silin ve telefonunuzu kapatıp açın.
  3. Uygulama güncellemesi yaptıktan sonra bazı telefonlarda bu hatayı aldığını duydum telefonunuzun güncellemelerini yok etmek için telefonunuzu sıfırlayın , içindeki herşeyi sil diyerek tabi sonra kullanmaya başlayın ve güncelleme yapmayın.
  4. Daha önce farklı romlar attıysanız ve başka rom yüklediniz ise yazılımsal çakışmalardan dolayı bu sorun orataya çıkabilir. Yazılımınızı tekrar yükleyin yani tekrar orjinal romunu atın.
  5. SD Kartınızı taktığınızda bu sorun ortaya çıkıyorsa eğer SD kartınızı bilgisayarınızda biçimlendirin.
  6. Format attığınıza yedeklediğiniz uygulamalar varsa bunları tekrar yüklemeyin.
  7. Telefonunuzun orjinal yazılımını atın ; sony için : update service , samsung için : kies vb..

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.