bandwidhlimit

Bandwidth Limit Exceeded tam bir baş belası diyebilirim tamamen pazarlama strajesidir aslında.Sistemin bir parçası olarak kalmış malasef.Düşük fiyatla hosting veren firmaların genellikle para tuzağı olarak kullandığı yöntemlerden biridir.Size 5 gb disk alanı verir ama 5gb’da trafik verir,siteniz tutar ziyaretçi kitleniz artar pat bir bakmışsınız site kapalı.Hostingcinize danışırsınız paket yükseltin der ve parayı bayılırsınız kısaca.Peki ne bu bandwidth limit neden böle bişi çıkıyor?

Bandwidth Limit Exceeded Nedir?

Bandwidth Limit Exceeded” hatası trafik limitinizin dolduğunu ifade eder. Satın aldığınız paketin trafik limiti dolduğunda sistem “otomatik” olarak kapanır.Bu nedenle siteler belirli bir kurala göre kapanır.Bu yüzden sitenize yüklediğiniz resim video ve dosyalara dikkat edin. 100kb resim dosyası bile sitenize 10.000 kişi girdiğinde trafiğinizi yüksek ölçüde etkileyecektir.

Bandwidth Limit Exceeded’e Yakalanmamak için ?

  • Sitenize sürekli ve devamlı olarak ftp’den yükleme yapmayın.
  • Sitenize yüksek mb resim ,video,dosya yüklemesi yapmayın bunun yerine resimlerinizi google drive gibi sistemlere yükleyip çekebilirsiniz ancak her resimede yapmayın dosya boyutu yüksek olanlarda uygulayın yoksa seo konusunda biraz dışlanırsınız.
  • WordPress kullananlar için etkili olarak Bulk WP Smush.it veya Bulk CW Image Optimize tarzı eklentileri kullanarak resim ve dosya boyutlarınızı küçültün.
  • WordPress için kesinlikle öneriyorum GZippy ve WP Super Cache bunları kurun.Sitenizdeki java,html dosyalarının boyutunu azaltarak hem sitenizin hızlı açılmasını sağlar hemde trafik mevzusu daha yavaş işler.
  • İşe yaramaz eklentileri kaldırın.Kullanmıyorsanız hele silin gitsin ,temalar içinde aynı şey geçerli bu arada temanızın da bol görsellik yerine sade şeyler tercih edin.

Nasıl hızlıca bu hatadan kurtulabilirim?

Öncelikli olarak önümüzdeki ayı bekleyip Bandwidth’inizin sıfırlanması bekleyebilirsiniz veya hostcunuza danışıp trafikğinizi yükseltebilirsiniz tabiki biraz ücret karşılığında 🙂

İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.