CoD4_logo

Call Of Duty 4 – Modern Warfare 2 de disk read error hatası alıyorsanız disk okumada problem vardır demektir.Çözümü basit fakat tekrar tekrar yapmanız gerekebilir bazı bilgisayarlarda kalıcı olamayabiliyor.

 1.  Başlat > tüm programlar > donatılar > komut istemi'ni sağ tuşla yönetici modunda çalıştır.
 2. Açılan pencerede diskpart yazıp enter'a bas.
 3. List volume yazarak enter'a bas. Diskindeki bölümleri gösterecektir. Volume 1, 2, 3 diye gider.(ÖRN:sizin oyunu kurduğunuz harddisk bölümün volume u 2 olsun.
 4.  Select volume 2 yazıp enter'a basın
 5.  Attributes volume clear readonly yazıp enter'a basın.
 6. Komutun çalıştırıldığına dair bir mesaj gelir.
 7. Exit yazarak pencereyi kapatın.

Yorumlar

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar Tugra,
   Hatanın çözümünü tekrar tekrar uygulaman gerekebilir.Çözümü bir kaç kez uyguladıktan sonra bilgisayarını yeniden başlatıp ve çözümü yeniden denemende fayda var.Çünki bazı bilgisayarlarda çözüm kalıcı olmayabiliyor.

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhaba Arda,

   Nasıl bir durumla karşılaştığını ve uyguladığın adımlarda herhangi bir gelişme varmı biraz daha açıklarsan sana yardımcı olabiliriz.Detaylandırabilirmisin ?

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar Caner,

   Yazıdada belirttiğimiz gibi bazı bilgisayarlarda problemin çözümü kalıcı olamayabiliyor sürekli tekrarlamak gerekebilir.CD’den oynuyor isen optik okucuyucunuzdan kaynaklı olabilir.Aşağıda verdiğim soruları cevaplarsanız size daha detaylı yardımcı olabilirim.

   Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

   Bilgisayar sistem özelliklerini kısaca belirtebilirmisiniz?

   İleriki zamanlarda çözümü bir video ile sunabiliriz,şuan için yayınlayamıyoruz.

 1. caner

  işlemcim:intel centrino core 2 duo ekran kartı:ati redeon hd 2600 512mb ram:2 gb ghz:2.20 ghz windows :vista ben filaş dan oynuyorum bölüm yüklenirken hata verio

  1. Erdem Turunç

   Merhaba Caner,

   Ben hatadeposu editörlerinden Erdem.Baran bey ona dikkat etmemiş sanırım.Flashdan oynuyorsan eğer böyle bir hata alman biraz anormal dosya yapısında sanırım bir bozukluk var yeniden yüklediğin yerden veya başka kaynaktan yüklemeni öneririm.İşletimin sisteminin vista olması,ram’nin düşük olması bunu etkilemiş olabilir.

   İyi günler dilerim.

 2. caner

  çok sağolun ben 3 tane bölüm oynadım takır takır çalıştı bide crak bozmuş olmasın
  benim ondan önce başka bir oyunda crak yaptım oyun bozulmuştu bundada öyle olabilir mi

  1. Erdem Turunç

   Yardımcı olduysak ne mutlu.Cracklerin sorunlu olma ihtimali çok yüksek başta belirtseydiniz ilk önce onu değiştirmenizi önerirdim.Eski crackinde yedeğini alıp yeni crack denemenizi öneririm.Tarafımızından crack paylaşamıyoruz o yüzden versiyonunuza uygun crack yüklemeye dikkat edin.

  1. Erdem Turunç

   Bazı crackler ayar dosyası(.ini) şeklinde yer alabiliyor genede denemenizi öneririm.Hata verirse büyük ihtimalle problem bilgisayar veya oyundan kaynaklıdır.Oyun için önerilen sistem gereksinimleri;

   System: 2.4 GHz Duo Core or faster or equivalent 
   RAM: 1024 MB 
   Hard Drive Space: 8000 MB 
   Other: GeForce 7800 / Ati Radeon X1800 or better 

   Ben genede çözümü tekrar incelemeye almak için ekip arkadaşlarıma bildireyim,bu konuyu sık kullanılanlara ekleyin yeni gelişme halinde bu konudan takip edebilirsiniz.
    

 3. caner

  arkadaşlar eyer durumu çözemediyseniz benim gibi bölümde hata veri yorsa oyuna bitirilmiş save yapın o bölümü oynayamassınız ama başka bölümleri rahat ça oynaya bilirsiniz ben denedim oldu bence siz de deneyin oyununuzu kurtarın

  1. Hakan Erenoglu

   Merhaba Tunahan,oyunun büyük ihtimalle torrent üzerinden indirdin sanırım.Deamon Tools’dan okuttuğunuz sürücüyü silin kurulumdan sonra,ardından oyunu açmadan düzgün bir crack ve patch atman halinde oyuna tekrar giriş yapabilirsin.

 4. Selim

  Arkadaşlar Deamon Toolsuz Açmayı Biliyorum Torrent Dosyalarını Dosyayı Kopyala Yapıp Ayni Yere Yapıştırın Yaptığınız Uygulamadan Sonra Kopyayı Açın Kesin Bir Çözümle Açılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.