Sisteminizi Windows 10’a yükselttikten (güncelleme işlemi bittikten ) bir süre sonra Windows 10’da bazı hatalar ortaya çıkmaya başladı. Bu hatalara karşı izleyeceğiniz çözüm yönergelerinden sizlere bahsedeceğiz. Şimdiden geçmiş olsun,Dilerim çözüm yolları faydalı olur.

0x800705b4-hatasi

Karşılaştığımız Hatalar

  • Görev çubuğunda bulunan Windows’un kendi uygulamaları ve araçlarının (Başlat tuşu, Arama aracı,Bildirim paneli vb. [Görev yöneticisi çalışıyor]) çalışmaması.
  • Bu sorunların çözümü için yapılan güncellemeden sonra “0x800705b4” hatasının başlaması.

1. Yöntem

Başlat‘a tıklayıp “CMD” yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın. Açılan pencereye “SFC /SCANNOW” yazıp ENTER tuşuna basın. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin.

2. Yöntem

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartın. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırın. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test edin.

3. Yöntem

Eğer sorununuz devam ederse  Başlat‘a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayıp “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile açın.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp kontrol edin.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

4. Yöntem

DISM’yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı’nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın ve hatanın giderilip giderilmediğini gözlemleyin.

Sorun giderilmez ise ve sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız aktif ise kaldırıp yeniden deneyin.

İyi günlere sorunsuz vakitlere.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.