1. Adım: Eğer C:\Windows\System32\ dizininde xlive.dll yoksa veya bozuksa bu hatayı verebilir.

Çözüm: Buradan “Xlive.dll – hatadeposu.com” adlı dosyı indirin ve “C:\Windows\System32″ dizinine “xlive.dll” adlı dosyayı atın.

Bir not düşmek istiyorum bazı arkadaşlarımız xlive.dll’yi yükledikten sonra FATAL ERROR WS10 hatası aldıklarını söylüyorlar.xlive.dll’yi yereldiskten windows klasörü içinde SysWOW64 klasörü içine attıktan sonra oyun girmeyi deneyin.

Eğer bu adımdaki yazılanları uyguladığınız halde hata devam ediyorsa 2. Adım a geçin.

gfwsetup

2. Adım: Buradan “http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5549” Games for Windows Live Setup adlı dosyayı indirip kurun. Kurduktan sonra Xbox hesabınızla giriş yapın. Eğer burada yazılanları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa 3. Adıma geçin.

xliveless

3. Adım: Buradan “http://www.gta-downloads.com/en/gta4/tools/9442-xliveless.html” xliveless-0.97b adlı dosyayı indirip “C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV” dizinine atın. (Eğer GTA IV kurulumunu yaparken oyunun kurulacağı dizini değiştirdiyseniz kurduğunuz dizine atın.)

Yorumlar

 1. doan

  gta 4 ü kurdum xlieses yptım ws10 hatası aldım ardından denildiği gibi rar dosyasını indirdim ama aynı hata tkrardan alıom

 2. talha

  mert buğra arkadaşım aynısı bende de oldu lütfen yardım edin acilll sıkıntıdan deliriyorum

  RAM:4GB

  EKRAN KARTI:2GB

  HARDDİSK:500GB

  MARKA:LENOVO-PC

  SİSTEM:WİNDOWS8.1

  İŞLETİM/BİT:İNTEL İ3/64 BİT

  1. Erdem Turunç

   Merhaba Talha,Legal indirdiyseniz razor’un güncel cracklerini ve patchlerini yükleyin oyununuz açılacaktır.Çifte sorunla karşılaştığınız için ardından o hatayıda almışsınız.Biz legal dosya paylaşımı yapmamız yasak bu yüzden internettten indirebilirsiniz.

 3. mehmet salih

  Baran bey dediklerinizi harfiyen yaptım bende olmadı ben 1.7.0 pack atmak istiyorum bunları pack leri yükledikten sonra yaptım geene olmadı nasıl yapmam gerektiği hakında hiç bir fikrimde yok yardımcı olan olursa çok sevinirim.

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar Mehmet,üniversite işlerinden dolayı ekibimizin hepsi hazırlık yapıyor o yüzden bir kaç haftadır aktif değiliz bunun için özür diliyorum.İşlemler bazen kayıt defterinde kaydolabiliyor o yüzden işlemleri tekrardan yapıcaksınız fakat bu sefer kayıt defterinide biraz boşaltıcaz.Öncelikle minecraftla ilgili herşeyi silin daha sonra ,CCleaner adlı programı kurun bilgisayarınıza tarama yapın büyük bir bölümü temizleyecektir bu bize yeterli.

 4. sanalist

  arkadaslar bende oyun açıldı ama sürekli aynı resimleri gösteriyor oyuna girmiyor hep aynı resimler var yardımcı olursanızz sevinirim

 5. barış

  merhaba ben lisanslı gta ıv aldım kurulum yaptım fakat. ayun açıldıktan sonra 15 20 saniye oynadıktan sonra recs10 hatası alyorum yardım ederseniz çok sevinirim teşekürler

 6. Celal Canberk

  Merhabalar kolay gelsin. Bende buradaki işlemleri yaptım fakat razor1911 yazısı geldikten sonra küçük pencere içinde siyah ekran geliyor ve açılmıyor, ne yapabiliriz ?

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar Celal,Razor’un gta 4 için son sürümlerinden indirmen gerekiyor veya üzerine patch atman gerekiyor.Razorun bi serisinde bu tarz problemler var.İllegal olduğu için dosya veremiyorum.Üzerine patch atmanız sorunu çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.