Bu hata,genelde crack yapan kişilerde ortaya çıkar ve hatanın kaynağı virüs programları ve Windows Güvenlik duvarıdır,aslında bilgisayar için güvenlik tehtidi bulunmayan bu dosya nedense birçok virüs programı tarafından virüs olarak algılanır ve hemen silinir,heme silindiği içinde siz oyunu açamadan dosyanın tekrar olmadığı konusunda hata alırsınız.

Öncelikli olarak aşağıdaki butona tıklayarak oyun için gerekli olan rld.dll dosyasını indireceksiniz fakat indirdiğiniz dosyayı hemen açmayın,bir aşağıdaki talimatları takip etmeniz gerekmektedir.

İndirmek İçin Tıklayın
  • İlk önce Windows güvenlik duvarını Denetim Masasından kapatın,bu gereklidir çünkü açacağınız rar dosyası verileri bir tehtid olarak algılanacaktır.
  • Sonrasında eğer dosyayı silen bir virüs programınız var ise bir süreliğine kapatın ve rar dosyası içindeki rld.dll’yi PES’in kurulu olduğu klasöre C:\Program Files \ Konami \ PES 2013 gibi klasöre atın.
  • Ardından eğer virüs programınızın dosyaları göz ardı etme gibi bir özelliği var ise o özelliği rld.dll için kullanıp Windows Güvenlik duvarını açıp virüs programını aktif edin,eğer halen virüs programı dosyayı siliyor ise , silmemesi için elinizden geleni yapın en olmadı virüs programınızı değiştirin,AVAST Free Antivirüs bu işte tercihimdir.

Piyasa’da virüs gibi algılanmayan bir rld.dll yok gibi duruyor bu yüzden bu yöntemlerden ve virüs programınızı deaktif edip bir yol bulmaktan başka çareniz yoktur , bir ihtimalde pes oynadığınız vakitlerde virüs programını kapatıp dosyayı atıp oyunu oynayabilirsiniz sonra çıkınca virüs programını tekrar açabilirsiniz.

Yorumlar

  1. İsmail

    Ben şuan Rld.dll dosyasını indirdim deneyeceğim ama umarım ki doğru olduğunu zannediyorum çünkü her yerde aynı bilgi veriliyor ben ise bu sayfadan alınmasını daha doğru buluyorum.
    Çünkü bu sayfa diğerlerine göre çok farklı daha ayrıntılı bilgiler verilerek dosyaların indirilmesini sağlıyor O yüzden bu sayfadan indirdiğimi belirtmek isterim…

    Sayfanız 5 yıldızlık bir sayfadır. Verdiğiniz emek için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.