ps3-playstation-3-logo

Merhabalar,playstation 3 kullanıcılarının başının belası olan ağ hataları ile alakalı bir kaç tane mail aldık.Çevremdeki arkadaşlarımda başına gelen bu durumun ne kadar basit olduğunu Sony'nin resmi sitesinde yer alan bir yazıdan yararlanarak çözdük.Sözü uzatmadan çözümü verelim.

PlayStation 3:80710104 Ağ Hatası Çözümü:

PlayStation hata kodu açıklaması: İnternete bağlanılamıyor, oturum açılamıyor, web sitesinde gezinilemiyor, sistem yazılımı güncellenemiyor ve diğer sorunlar.

Çözüm

  • Settings (Ayarlar) > [Network Settings] (Ağ Bağlantıları) > [Internet Connection Test] (İnternet Bağlantı Testi) öğesini kontrol edin ve Internet Connection Test (İnternet Bağlantı Testi) yürütün.
  • PS3 sistemini doğrudan modeme, bir yönlendirici olmadan bağlıyorsanız lütfen, Settings (Ayarlar) > [Network Settings] (Ağ Ayarları) > [Internet Connection Settings] (İnternet Bağlantı Ayarları) > [Custom] (Özel) altında İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından sağlanan PPPoE ID ve şifrenin doğru olduğundan emin olun.
  • Bir yönlendirici kullanıyorsanız lütfen, yönlendiricinize ait yapılandırmayı kontrol edin ve modemin ağa doğru bir biçimde bağlandığından emin olun.
  • Yönlendirici ayar bilgilerini Internet Servis Sağlayıcınızdan veya yönlendiricinin üreticisinden talep edebilirsiniz.

Kısacası internet ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun bu sayede hatadan kurtulabilirsiniz.Unutmayın modeminiz ile alakalı problemlerde bunu tetikleyebilir en basitinden eski modemlerdede bu sorunları yaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.