Tomb Raider,çalışmayı durdurmayı hatası aldıysanız klasik çözümleri yayınlamak zorundayız.Çünki bu tarz hataların çıkış yolları hep aynı kapıya çıkıyor.Neyse çözüme geçelim.İlk olarak sistem gereksinimlerimizi verelim,bakalım yeterlimi

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
Windows Vista, Windows 7 ya da Windows 8
1 GB DX11 Destekli Ekran Kartı
AMD Radeon HD 4870
Nvidia GTX 480
4 Çekirdekli İşlemci:
AMD Phenom II X2 565
Intel Core i5-750
4GB Bellek

Sistem Gereksinimleriniz uygun olduğunu düşünüyor ve hata almaya devam ediyorsanız ; Microsoft C++ 2010 – 2012 kurulu değil mi bunu kontrol edin.Eğer yüklü değilse Net Framework ve Directx. Aşağıdaki linkten bu programları indirebilirsiniz.

Net Framework 4.0- http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17851

Directx son sürüm- http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/products/features/directx-11

Hata çözülmediyse ekran kartınız yetersiz veya ekran kartı driverlarınız güncel değildir genelde nvidia kullanıcılarına söylüyorum driver güncellemeleriniz sık yayınlanır dün kontrol ettim demeyin kontrol edin tekrardan.Resmi nvidia sitesinden indirebilirsiniz.

Hata çözülmediyse şu 2 yol’u denememişsinizdir demektir ;

Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Oyununuz kaçak sürümdür crack yenilemeniz ve patch atmanız gerekebilir.

 

Yorumlar

 1. Ziyaretçi

  arkadaşlar yardım edin lütfen ben tomb raider underworld un cd sini aldım ve kurdum pc ye . Sonra oyuna girdim . İlk başta lara nın evi patladı sonra oyun durdu error verdi şey diyor ” bigfile.001” dosyası eksik galiba . Sonra tekrar denedim yine aynı hatayı verdi . Tomb raiderin dosya konumunu açtım bigfile.000 bigfile.002 bigfile.003 vardı ama bigfile.001 yok… :/ Eksik dosya. ne yapabilirim lütfen yardım edin 🙁

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar,CD’den tekrar kurulum yapıp aynı oyun konumunu seçin ardından “repair” seçeğini seçin oyundaki eksik dosyaları tamamlayacaktır.Kurulum sırasında bir sorun oluşmuş sanırım.

 2. Aynur

  Merhaba, cd den TR 2013 oyununu yükledim sorunsuz çalışıyordu sonra pc çöktü ve ben oyunu tekrardan yükleyince “uygulama yapılandırılması doğru değil” falan diyor. Bu arada windows xp kullanıyorum. Lütfen yardım edin.?

 3. sefa

  SELAMÜN ALEYKÜM abi bu işlerdn anlıyorsun galiba ben dediğni bütün herşeyi yaptım ekran kartı güncel gereksinimli tüm dosyalar indirdim güncelledim yetmedi stemden doğruladım herşeyi yaptım pc min sistemide gayet iyi ekran kartık gt 730 ani işlemci i-5 4. nesil ram 8 gb yani çalıştırması alzım gereksinimli sistemede baktım yok abi ilk öncee siyah bir ekran geliyor 5 saniye sonra stemden kapatıyor daha önce yüklediğim zaman hiç böyle yapmamıştı bide stemden bir oyun yüklediğin zamn otomatik olarak gereksinimli dosyaları geliyordu ama bu sefer oda gelmedi ne yapabilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.