Dönemimizin baş belası , indirdiğimiz program veya dosyalardan gelen ve anasayfamıza yerleşen ve bir türlü gitmeyen şu anasayfa virüsleri.Aslında pekte önemli olmasada insana cidden yeter artık dedirttiği için bir zaman sonra rahatsız ettiği kesin.Bazı türlerinin kurtulma yöntemleri farklı ve yorucu ama bu seferki çok zor değil bir kaç tıkla hallediyoruz.

Znoo.net ‘den Kurtulma, Nasıl Kaldırılır?

1) Öncelikle tarayıcılarınız kapalı olmalı. Daha sonra bu eklenti ile masaüstüne gelen kısayollar olacaktır. Örnek vermek gerekirse: Chrome, Firefox, IE gibi. Bu kısayolları siliniz.

2) Daha sonra başlat menüsü > çalıştır > regedit kısayolunu izleyerek. Ctrl+f yapın ve aramaya aramax yazın çıkan bütün sonuçları silin. Daha sonra znoo yazın ve bütün sonuçları silin.

3) Daha sonra başlat menüsündeki programlar kısmındaki browserlere sağ tık yaparak özelliklere tıklayınız.

4) “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yalnızca bu kısım kalana kadar sağdaki fazlalıkları silin.(Genelde sağında ek olarak www.znoo.net falan olur) Bu işlemi bütün browserler için yapınız (Chrome,Firefox,Opera vs.)

znoo_net_silme
Znoonet Örnek Resim

5) İnternet seçeneklerinden giriş sayfanız değişmiş ise düzeltiniz. Çerezleri de temizlemenizde fayda var.

6) Kullandığınız browserın ayarlar kısmından uzantılar veya eklentilerde znoo.net ile ilgili bir şeyler varsa kaldırınız.

7) Son olarak Kullandığınız browser’ın dosya yolunu izleyerek (genelde program files içinde bulunur) klasör içindeki .exe’den giriş yapınız. (örn: C:\Program Files\Google\Chrome\Application içindeki chrome.exe’den)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.