snapcode

Merhabalar,uzun süredir çok fazla yorum ve bildirim aldığımız konulardan biri snapchat.Bir çok insan uygulama esnasında hatalar alıyor ve internetteki çözüm sayısı cidden çok az.Bizde uzun süredir bu konu hakkında araştırmalar yapıyoruz.Snapchat Ofislerine kadar mail attık,yazılım ekibide dahil fakat hiçbir geri dönüş alamadık.Bizde edindiğimiz çözümleri ve tecrubeleri aktarıp elimizden geldiğince bir rehber oluşturmak istiyorum.Farklı sorunlarla karşılaşan arkadaşlarımız olursa tekrar yazarlarsa yardımcı olmaya çalışırım.

Snapchat Video da Yeşil Çizgi Sorunu

Öncelikle bu konuya değinmek istiyorum.Özellikle de General Mobil telefona sahip kullanıcılar bu hatayla karşılaşırlar.Öncelikle hatanın nedeni şu Snapchat kendine has bir kamera uygulamasını çalıştırıyor,kendi kameranızdan bağımsız ve snapchat kamerasında bazı özellikler var zoom odak vb. buda sizin kamera yazılımızla çakışıyor ekrana yeşil bir şerit çıkartıyor bulanıklaştırıyor çünki optimize değil.Malasef bunu çözmenin en kolay yolu:

1– Android işletim sisteminizi  ‘Kitkat’dan’   Lollipop sürümüne güncellemeniz

2– Snapchat uygulamanızı sonra en son sürümünü yüklemeniz

Telefon sürümünüzü güncellerken yedek almayı unutmayınız !

 

Ayarlar-Telefon Hakkında-Yazılım güncelleştirmelerinden telefonunuzun yazılımını güncellemeniz gerekiyor.Bu sorununuzu çözecektir fakat şuan için bunun şuanlık işe yarar başka çözümü yok aslında :)varda şu şekilde cihazınızı rootlayıp,sağlam bir ROM atıp bütün sorunlardan kurtulabilirsiniz fakat cihazınız garanti dışı kalıyor bilginize.

Çektiğim Resimler Bozuk Görünüyor

Snapchat ‘e son güncelleme ile gelen bazı filtre ve efektler oldu bunlar geldikden sonrada kullanıcılar ciddi sıkıntılar yaşadı.Önflaş özelliği vs güncellendi.Çektiğiniz resimler bozuk çıkıyorsa telefonunuz destek konusunda sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Öncelikle Snapchat Ayarlarına Giriyoruz.Oradan Yönete basıyoruz.

snapchatscreenshot

Daha sonra karşımıza aşağıdaki gibi seçili bir pencere geliyor.

Screenshot2snapchat

Bütün tikleri siliyoruz.

Screenshot3snapchat

Daha sonra tarayıcı verilerini temizle diyoruz ve ardından telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.

Lütfen Okuyunuz !
Snapchat her zaman en sonra çıkan android sürümüne göre optimize ediliyor yani bir alt sürümler hep askıda kalıyor şuan herhangi bir lite sürümü yok.Bu yüzden cihazınız eski android sürümüne sahipse snapchat ile ilgili sorun yaşamanız normal.Genelde Android 4.2.2 üstü cihazlarda sorunsuz çalışıyor.Eğer bu sürümün altında ve cihazınızı güncelleyemiyorsanız şuanlık bir çözüm söylememiz çok da faydalı olmayacaktır.Snapchat ‘e yazdığımız maillerde bu sorunların hepsini belirttik geri dönüt alırsak ,bu konu üzerinden güncellemeleri takip edebilirsiniz.
Soru-Cevap Platformu

Yorumlar

  1. Muhammet Ali

   Merhaba Burak,

   Hatanın tek senin telefon modelinde olmadığını belirttikten sonra snapchat ekibinin küçük bir ekip ve çalışma mantelitesi bakımından her modele optimizasyon sağlayamıyorlar bu zamanla olabilecek bir durum . Ama biz Hatadeposu ekibi olarak en kısa zamanda Snapchat’te yeşil ekran sorunu için küçük bir editleme ile karşınızda olucaz ve geçicide olsa snapchat dünyanızı engelsiz yapıcaz. Snapchat’e zaman tanı en kısa zamanda onlarda her telefon için uyumluluk içinde olacaklardır.

   İyi günler,
   M.ali -Editor

  1. Baran KARABOĞA Administrator

   Merhabalar ayrıntılarıyla beraber şu bölüme yazarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.Snapchat hata çözümlerinde telefonla ilgili detayları almamız gerekebiliyor yorumlarda kaynamaması açısından soru cevap platformuna yazabilirseniz daha sağlıklı olacağını düşüyoruz 🙂

 1. Hatice

  merhabalar telefonum lg g3 snapchatte video çekerken ses değiştirme özelliği önceden oluyordu fakat şu an kullanamıyorum bu konuda ne yapabilirim?

  1. Muhammet Ali

   Merhaba Hatice,
   Kısa zamanda Snapchatte anlık güncellemeler gerçekleşti. Snapchat verileri temizledikten sonra uygulamayı kaldırıp Snapchat’in son sürümünü yükleyin sorun düzelecektir.

  1. Muhammet Ali

   Merhaba İpek,
   Bu tür sorunlar genelde batarya zayıflığından kaynaklanmaktadır. Eğer bataryanızı uzun süredir (en az 1 yıl ve üstü) değiştirmenizi tavsiye ederiz.Eğer yeni ise bataryanız bize tekrar bildirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir