Merhaba arkadaşlar , Snapchat’in 19 Kasım’da  gelen 9.20.0 Boo güncellemesi ile Snapchat ailesi Selfie akımına akım katıcak bir kaç değişik atılımlarda daha bulunarak   selfileri renkli hale getirebilecek çeşitli başlıca yeniliklere ilk olarak değinmek istiyorum;

snapchatlensler

 • Ücretli  Tekrar İzleme(Replay) Özellliği;

Snapchat şimdiye kadar izlediği vizyonun dışına çıkarak bir ilk yaptı. Normalde Snapchat’in tema fikri olan bir kere izlet yok et mantığını , kullanıcalara (şuan için Amerikada’ki kullanıcalara açılan özellik) belirledikleri ücret miktarlarına  bağlı olarak tekrar izleme şansı tanımladı. Ücretlendirme şuan  3 tekrar izleme için 0,99 $ mâl oluyor.. Bu çeşit bir özelliğin hatta para karşılığı koyulan bir özelliğin Snapchat ailesine karşı sorular uyandırmıyor değil. Bu konu hakkındaki sahici paradigmalarımız gelişene kadar düşünüp sonuçlar üretmeye devam ederken.Bir sonraki özelliğimize geçebiliriz.

 • Hikaye Cevapları

Diğer bir yenilikte Snaplerimizdeki hikayeleri cevaplamak için   kullandığımız  ;  hikayedeki  Arkadaşına hızlı çift dokunuş yapmak yerine şimdi :

Hikaye ekranındayken  “bir sohbet mesajı göndermek için, onun Hikayesine bakarken yukarıya doğru kaydır” özelliği  ise beğenilecek  cinsten ve bu teknolojideki kullanış boyut farklarından iyi yararlanmak adına ince düşünülmüş ve kullanımı kolay hale getirilmiş. Ve Snap şunları ekliyor :

“Arkadaşın sohbet mesajını ve hakkında konuştuğun Snap’i görecektir.”

(Bu özellikle ilgili kısa ve yeni olmayan bir nevi hatırlatma niteliğinde bir bilgi paylaşmak istiyorum

 • Geliştirilmiş Lensler

Snapchat uygulamasına 29 Ekim 2015 tarihinde gelen  güncelleme ile bazı telefonlarda açılmayan Animasyonlu selfie özelliği çalışmaya başladı. Ve  29 Ekimde gelen güncelleme ile çalışıyor lakin ağızdan gökkuşağı çıkarmak gibi efektler yok artık. Snapchat bazı özelliklerde kısıtlı efektler sunmuş ve nedense bu animasyonları yaparken video kasabiliyor . (Telefon modelinizi yorum kısmından yazarsanız diğer arkadaşlar ile fikir alışverişinde bulunup yardımcı olmaya çalışırız.)

Arkadaşlar Snapchat’te sorunsuz Lens kullanmanın ilk şartı Eğer Android kullanıcısı iseniz  işletim sistemi sürümünüz En az   5.0 ve üzeri , Eğer İOS kullanıcısı iseniz   iPhone 5 ve üstü modeller olup olmadığını dikkat edin  !!

Bu uyarıdan sonra gelelim Lenslere: Snapchat’in 9.15.0.0 güncellemesi ile  Snapchat Lenses özelliği geldi . Yukarıdada bahsettiğim yeni update  9.20.0 (Anroid için 1 aralıkta gelen 9.20.4) sürümünde ise yapılan değişiklerden bahsettik.Yeni lens efektleri gelirken bazı lens efektlerinde kısıtlamaya gidildiğini gördük. Son lens güncellemesi ise “Lensler artık cihazınızın arka kamerasıyla birlikte çalışıyor! Lensleri kullanmak için sadece bir yüze basılı tut” şeklinde kısaca ifade edilmiş Snapchat geliştiriciler tarafından .

Bu yazımda Snapchat kullanımı hakkında genel bilgisi olan kullanıcalar için açıklamalarda bulunup yeni güncelleme hakkında bilgi vermeye çalıştım . Ancak Snapchat’e yeni başlayan çözmeye çalışan kullanıcı arkadaşlar sizlere   en kısa zamanda Snapchatte pratik adımlar adı altında sizleri bilgilendirip , renkli Snapler dünyasına katılmanıza yardımcı olmaya çalışcaz.

İyi günler, Renkli Snapler.

 

Yorumlar

 1. gamze

  Merhaba snapchatte video hizlandirma yavaslandirma ve geri sarma efektlerini kullanamiyorum cikmiyor note 3 kullaniyorum tel surumu guncel 5. Betaya katildim yardimci olursaniz sevinirim.

  1. Muhammet Ali Administrator

   Merhaba Kamil,
   Suan snapchat guncel surumu 9.42.1.0 , oncelikle telefonunuzdaki snapchat surumuyle karsilastirin eger degilse guncellemelerinizi yapip tekrar denemenizi oneririz.

 2. meral taşkın

  General mobile discovery lenses özelliği hiçbir şekilde çalışmıyorum grand neo da da çalışmıyor çok uğraştım fakat hiçbir çözüm bulamadım snow adlı bir uygulama keşfettim aynı şekilde yüz efektleri falan ama uygulamanın kalitesi düşük snapchat gibi değil defalarca sildim yükledim güncelledim olmadı nedenini bir türlü anlayamıyorum rootlasam düzelme olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.